Gratis? Dan ben jij het product!

Staats schuld Olaf

Onze oprichter, Olaf Weller, was recent te gast bij Café Weltschmerz om te praten over het belang van open-source technologie en Bigtech alternatieven, zoals Signal.

In zijn recente webinar over Bigtech-vrije berichten apps hield Olaf een onderzoek onder het publiek. Hij vroeg hoeveel mensen ermee akkoord zouden gaan om dagelijks gevolgd te worden, op dezelfde manier als Whatsapp of Google dat doen. In het interview bespreekt Olaf de resultaten van dit onderzoek samen met Tom van Lamoen. Ze proberen samen antwoorden te vinden op de vraag waarom zoveel mensen vrijwillig toestaan dat ze worden afgeluisterd. Daarnaast gaan ze dieper in op het begrip 'open-source' en nemen ze een duik in de geschiedenis van de Free and Open Source (FOSS) beweging. Ze bespreken ook andere belangrijke zaken die in ogenschouw moeten worden genomen bij open-source, zoals verdienmodellen en invloed van overheden.

Bekijk het volledige interview hier:

Volgend webinar: Bigtech-vrij E-mailen voor beginners

E-mail is tegenwoordig onmisbaar in ons leven. We maken er veelvuldig gebruik van, zowel voor werk als privé. Maar hoe privacyvriendelijk is e-mailen eigenlijk?

We gaan ervan uit dat wijzelf en de ontvanger de enige zijn die de e-mails (kunnen) lezen, maar is dat echt zo? Zijn sommige e-mail providers veiliger dan andere? En welke mogelijkheden zijn er om zo privacyvriendelijk mogelijk te e-mailen?

Tijdens dit nieuwe webinar van Olaf Weller op woensdag 27 maart ontdek je alle antwoorden op deze vragen en krijg je de beste tips om je e-mails beter te beveiligen.

Schrijf je direct in voor dit webinar