Praktijk Rebalancing en Trager lichaamswerk, massage, beweging en bewustwording Ed Bodewes
Basiscursus Ontspanningsmassage met technieken uit Rebalancing. Op dinsdagavond 16 september 2025 start de Basiscursus Ontspanningsmassage met technieken uit Rebalancing in Groningen (8 avonden). Met cursusboek en certificaat.(zie ook https://www.bodymindrebalancin...)
Je kunt ook eerst een open lesavond doen om te onderzoeken of deze cursus wat voor je is. Op dinsdagavond 9 september 2025.
Heb je de basiscursus (of vergelijkbaar) afgerond, dan kun je meedoen met de Vervolgcursus vanaf 17 september 2025 op 8 avonden.
Je kunt je hier inschrijven voor de cursussen en open les: https://www.bodymindrebalancing.info/schrijf-je-in
Basiscursus:
Je leert om geaard en vanuit een goede houding en soepel bewegend te masseren. Hierdoor ben je ook als gever na een massage verkwikt en ontspannen. Je 'rugzakje' wordt gevuld met zachte, diepe en speelse technieken waarmee je het hele lichaam kunt masseren. Je ontdekt dat een goede massage wordt gekenmerkt door een kwalitatief goede aanraking, invoelend vermogen en het bewust aanwezig blijven bij het geven. In de cursus wordt ook aandacht besteed aan het optimaal ontvangen van de massage. Je ontvangt een naslagwerk. De lucht in de cursusruimte wordt voortdurend ververst en gereinigd d.m.v. ventilatie, zoutlampjes, filters en een ionisator.
Eerdere deelnemers:
"De technieken uit de Rebalancing en Trager Approach heb ik als zeer leerzaam ervaren. Zoals Ed zei : Een goede massage begint met zorg voor jezelf en hij schonk veel aandacht (mbv oefeningen - Mentastics - lichaamsbewustzijn of meditatie) aan dit gegeven waarbij "vertragen" een grote rol speelt. Ook tijdens de massage is naast de liefdevolle aandacht voor de cliënt de zorg voor jezelf een " vereiste" dwz : voelen hoe je er bij staat / bent. En jezelf steeds opnieuw de vraag stellen : hoe kan het nog lichter / gemakkelijker? Gebruik ik mijn lichaamsgewicht of zet ik spierkracht in ( wat niet de bedoeling is! ). Wanneer Ed de technieken voordeed was ik steeds weer gefascineerd door de lichtheid, de zachtheid van zijn handen terwijl hij toch op diepe lagen aan het werk was. Hoe diep de massage inwerkt heb ik zelf meerdere keren mogen ervaren. Om nog beter de technieken te kunnen beoefenen ga ik zeker ook de vervolgcursus nog doen!"
"Er was voor mij (heb een praktijk sinds 2015) nog genoeg bij te leren. Vooral de rust in de bewegingen sprak mij enorm aan, zeker voor cliënten die alleen voor ontspanning komen. Ook de 6 stappen die bij iedere handeling werden gebruikt was nieuw voor mij en een zeer fijne basis om te onthouden."
"Ed is een docent die heel intensief kan luisteren naar het lichaam van degene die hij masseert. Daarin zijn natuurlijk zijn handen het belangrijkste instrument. Maar zo nu en dan zie je hem gewoon luisteren. Prachtig en inspirerend.Bij de lessen zit hij er als persoon niet tussen. Hij stelt zich volledig dienstbaar op aan het proces van de cursisten en blijft zelf is volledige rust. Heel plezierig werkt dat!"
Bijzonderheden
https://www.bodymindrebalancin...:
* Workshop masseren in Zijligging 10 september '25
Ontdek ook eens de mogelijkheden van het aanraken in zijligging. Voor mensen die minimaal een Basiscursus masseren hebben gevolgd en enige massage-ervaring hebben; voor Lichaamswerkers (b.v. Rebalancers en Trager Practitioners) en (diepweefsel-)Masseurs. Graag deel ik mijn enthousiasme voor en ervaring met het masseren, wiegen, strekken en het geven van compressie bij zijligging. Bij deze houding is het gemakkelijk om de ontvanger uit te nodigen te ontspannen in bv. de binnen- en buitenkant van de benen en het heupgewricht, de flanken, de (onder)rug en de schoudergordel. Prachtig om mensen te masseren die niet gemakkelijk op hun buik en/of rug kunnen liggen, bijvoorbeeld bij zwangerschap en rugklachten. We masseren diep in spieren en bindweefsel en ontspannen de gewrichten, geïnspireerd door Rebalancing® en de Trager® Approach.
Je zult verwonderd zijn hoeveel gevarieerder, effectiever en dieper je aanraking alleen al in één avond wordt. En hoe ontspannen en los je bekkengebied, rug en schoudergordel kan voelen.
Weer in het voorjaar van 2024 op een avond 19:30-22:30: Workshop Masseren, Strekken, Compressie en Gewrichtsontspanning in Zijligging. Heb je interesse, laat het weten.Prachtig om mensen te masseren die niet gemakkelijk op hun buik en/of rug kunnen liggen, bijvoorbeeld bij zwangerschap en rugklachten.Je zult verwonderd zijn hoeveel gevarieerder, effectiever en dieper je aanraking alleen al in één avond wordt. En hoe ontspannen en los je bekkengebied, rug en schoudergordel kan voelen.* Meer informatie over deze workshop?
* Workshop masseren op een gewone stoel 9 oktober '25
Een laagdrempelige massage op kruk of rechte keukenstoel. Met technieken uit Rebalancing en Mentastics® (weer licht, gemakkelijk, geaard en ontspannen bewegen), die je altijd en overal, aan iedereen kunt geven. Je masseert hoofd, nek, schouders, (boven)rug, armen en handen.Prima als aanvulling op de cursussen ontspanningsmassage, als losse workshop of om kennis te maken met mijn werkwijze. De ontvanger blijft (grotendeels) gekleed en kan op elke rechte stoel of kruk zitten. Er is zowel aandacht voor het geven als voor het ontvangen van de massage.
* Stel je vragen via https://www.bodymindrebalancing.info/contact
* Voor inschrijven zie https://www.bodymindrebalancing.info/schrijf-je-in
Betaalmethoden
Euro



